numery alarmowe

Wspólnie z Sanepidem dla bezpiecznego wypoczynku dzieci.

Strona Główna / Aktualnosci / Wspólnie z Sanepidem dla bezpiecznego wypoczynku dzieci.

Okres zimowy jest dla dzieci i młodzieży czasem sprzyjającym świetnej zabawie i aktywnemu wypoczynkowi. Pamiętajmy jednak, aby organizując wszelkiego rodzaju rozrywki zadbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. W ramach  współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Myśliborzu, w dniu 9 lutego 2019 r. przeprowadzona została pogadanka w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Funkcjonariusz Państwowej Straży pożarnej omówił zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie zimowym, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia spowodowane korzystaniem z niezorganizowanych lodowisk. Dzieci dowiedziały się również jak powstaje, oraz jakie niebezpieczeństwo dla człowieka stwarza tlenek węgla, potocznie nazywany „czadem”. W ramach prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną akcji „czujka na straży twojego bezpieczeństwa”, wytłumaczono zasadę działania czujki tlenku węgla, która powinna stać się podstawowym wyposażeniem każdego gospodarstwa domowego. Młodzież przypomniała sobie również numery służb ratunkowych, oraz zasady poprawnego zgłoszenia alarmowego.           

Przedstawiciel Sanepidu poruszył natomiast istotny problem, który ostatnimi czasy niestety się nasila. Mowa tutaj o nowych narkotykach, tzw. „dopalaczach”. Pamiętajmy, że każda substancja psychoaktywna działa destrukcyjne na układ nerwowy człowieka, co może doprowadzić do tragedii.

Wybierając sposób spędzania wolnego czasu, priorytetowo zadbajmy o bezpieczeństwo własne i osób najbliższych. Chrońmy to, co dla nas najważniejsze – nasze życie.

 

tekst: mł. asp. Tomasz Skórski