numery alarmowe

Promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek z powiatu myśliborskiego

Strona Główna / Aktualnosci / Promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek z powiatu myśliborskiego

22 czerwca 2020 roku Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker wręczył w Drawsku Pomorskim promesy na zakup nowych pojazdów. W uroczystości udział wzięła także m.in. Małgorzata Golińska – sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Tomasz Hinc – wojewoda zachodniopomorski, Marek Andrzej Subocz – wicewojewoda zachodniopomorski oraz Czesław Hoc – poseł na Sejm RP,  st. bryg. Krzysztof Hejduk – zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Pieniądze na zakup 19 wozów ratowniczo-gaśniczych pochodzą z rezerwy celowej MSWiA na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, a także kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych – Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych w roku 2020.

Nowe  lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze otrzymają 2 jednostki z powiatu myśliborskiego: OSP w Otanowie i OSP w Derczewie. Ich zakup zostanie zrealizowany przy udziale środków z Gminy Myślibórz.

W trakcie uroczystości następiło równiez przekazanie umowy użyczenia średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego z KP PSP w Myśliborzu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie.

Link do całego artykułu:

www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Strazacy-ochotnicy-z-woje...