numery alarmowe

POMÓŻMY PAWŁOWI

Strona Główna / Aktualnosci / POMÓŻMY PAWŁOWI

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o okazanie wsparcia poprzez włączenie się do zbiórki na rzecz leczenia funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu ogn. Pawła Koniczka na co dzień pełniącego służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

Ogniomistrz Paweł Koniczek jest funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej od ponad 13 lat. Aktualnie zajmuje stanowisko starszego operatora. Wielokrotnie wykorzystując swoje doświadczenie dbał o bezpieczeństwo kolegów podczas działań ratowniczo - gaśniczych. Sam nie wahał się podejmować ryzyka jeśli zależało od tego ludzkie życie. W maju 2019 roku doszło jednak do nieszczęśliwego wypadku. Paweł doznał urazu gałki ocznej prawego oka. Po pierwszych konsultacjach lekarskich poinformowano go, że nic nie da się zrobić i prawdopodobnie straci oko. Paweł się jednak nie poddawał, udał się na drugi koniec kraju do specjalistycznej kliniki podtrzymywany nadzieją na uratowanie oka. Po kilku zabiegach oraz wielokrotnych wizytach lekarze odmówili mu dalszego leczenia nie widząc szansy na poprawę widzenia. Bez dalszych zabiegów istnieje ryzyko obumarcia gałki ocznej. Popychany ostatnimi resztkami nadziei Paweł udał się do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Po konsultacji lekarskiej w Retina Associates, Eye Institute Of Utah pojawiła się szansa na uratowanie oka, a także poprawę widzenia umożliwiającą nie tylko normalne funkcjonowanie, ale także powrót do służby.

Dziś w obliczu nieszczęścia jakie dotknęło naszego funkcjonariusza to my możemy mu pomóc. Aby poddać się operacji w USA Paweł potrzebuje zebrać kwotę 30 000 USD. Tylko w ten sposób ma szanse powrócić do normalnego życia oraz służby w naszej formacji.

Wsparcie finansowe można kierować na konto Fundacji Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz Członkom ich Rodzin „SOLIDARNI” o numerze:

 

54 1940 1076 3111 2893 0006 0000
w tytule przelewu wpisz: „dla Pawła”